آموزش نیروهای محلی افغان بهتر از استقرار نیرو های خارجی است

(Last Updated On: فوریه 12, 2016)

vlcsnap-2016-02-11-09h38m46s104دبیرکل ناتو توانمند سازی نیروهای افغان را بجای استقرار نیروی جنگی خارجی، راه حل بهتر پایدار تر برای ثبات افغانستان می داند.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو می گوید، من بسیار معتقد هستم که آموزش نیروهای محلی و پیش بینی ثبات بدون استقرار نیروهای رزمی خود ما در دراز مدت راه حل پایدارتر است و مسیریست که ما باید دنبال کنیم.

بگونه مثال در افغانستان ما ماموریت جنگی خود را پایان دادیم، اما ناتو به آموزش، کمک و مشورت دهی نیروهای افغان ادامه می دهد تا آنها را قادر به مبارزه با دهشت افگنی و با ثبات سازی کشور شان سازد.

در این میان، فرماندهان افغان و امریکایی بیشتر ساختن حملات هوایی در حمایت از نیروهای افغان را برجسته می سازند و آنرا تنها گزینه ای برای تضعیف شورشیان می دانند.

پیش از این جنرال کمپبل نیز از نفع بردن طالبان از کاهش حملات هوایی سخن زده بود.

جنرال جان کمپبل فرمانده عمومی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان گفته است، فکر می کنم ما در سال جاری شاهد بودیم که طالبان از کاهش شمار هواپیما های ائتلاف سود بردند.

فرمانده قول اردوی ۲۰۵ ارتش می گوید که، تنها حملات هوایی می تواند ضربه شدید به طالبان وارد کند.

با این حال، امریکا در سال گذشته در افغانستان چهارصد حمله هوایی انجام داد که در مقایسه با یک هزار و یکصد حمله هوایی در سال ۴۰۱۴ کاهش چشمگیر را نشان می دهد.

از سوی هم، به تازگی از رفتن پنجصد سرباز امریکایی به هلمند گزارش شده است که نقش رزمی نخواهند داشت.

ګزارشگر: فهیم نوری

 

 

 

About Ariana News

Check Also

سکات میلر از حضور گروه داعش و القاعده در افغانستان ابراز نگرانی کرد

(Last Updated On: می 21, 2019) جنرال سکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو و امریکایی در …