آمریکا وضعیت مهاجران افغان در پاکستان را زیر نظر دارد

(Last Updated On: جولای 31, 2016)

usواشنگتن در مورد مهاجران افغان، در تماس نزدیک با دولت پاکستان است.

 به تازگی فشار ها بالای مهاجران افغان در پاکستان، غوغا بر پا کرده و اسلام آباد از مهاجران افغان به عنوان سنگ بالای دست دولت افغانستان استفاده می کند.

 با این حال وزارت خارجه امریکا، اسلام آباد را به شدت تشویق می کند که با مهاجران بر بنیاد اصول بشردوستانه بین المللی رفتار کند.

 جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید کشورش وضعیت مهاجران افغان را زیر نظر دارد و از برخورد بشردوستانه با تمامی مهاجران افغان در پاکستان دفاع می کنند.

 کربی می گوید: “ما در تماس نزدیک با دولت پاکستان هستیم، از آنجایی که آن کشور به وضاحت یک مسئله پیچیده را مدیریت می کند، ما همراه با کمشنری عالی مهاجران سازمان ملل متحد به نظارت از وضعیت و حمایت از برخورد بشردوستانه با تمام مهاجران افغان، ادامه می دهیم”.

 وی می افزاید، “ما دولت پاکستان را تشویق کرده ایم و به شدت تشویق می کنیم که با مهاجران مطابق با اصول بشردوستانه بین المللی رفتار کند و اقدامات مناسب را برای تقویت قوانین مهاجرت شان روی دست گیرند”.

 این مقام وزارت خارجه امریکا همچنان عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی را فرصت ساز برای انکشاف و ترقی آینده افغانستان می داند.

 سخنگوی وزارت خارجه امریکا می گوید: “ما از پیوستن افغانستان به عنوان 164 مین عضو سازمان تجارت جهانی استقبال می کنیم. افغانستان حالا از فرصت های جدید تجارت چند جانبه و گسترش توانایی اش برای توسعه و رفاه آینده برخوردار خواهد شد. ما از سال ها تلاش افغانستان برای رسیدن به این دستاورد مهم ستایش می کنیم”.

 پیوستن افغانستان به سازمان جهانی تجارت همزمان با افزایش فشار های پاکستان به اخراج اجباری مهاجران افغان از آن کشور صورت می گیرد.

 گفته می شود سه میلیون مهاجر افغان در حال حاضر در پاکستان بسر می برند و دولت پاکستان از آنها خواسته است که هرچه زودتر آن کشور را ترک کنند.

 گزارش: نذیره کریمی

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …