خبرهای تازه

آمریکا تلاش های نیروهای افغان برای دفاع از شهر فراه را ستایش کرد

(Last Updated On: می 18, 2018)

وزارت دفاع آمریکا می گوید که نیروهای امنیتی افغانستان بسیار خوب از شهر فراه دفاع کرده و حمله بزرگ طالبان مسلح را با شکست روبرو کردند.

ناتو و آمریکا از عملکرد نیروهای امنیتی افغانستان در برابر حملات طالبان در فراه ستایش کردند.

دانا دبلیووایت، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: “فراه سقوط نکرد. در این هفته طالبان مسلح حمله  بزرگی را بر ولایت فراه انجام دادند که نیروهای امنیتی افغانستان با حمایت هوایی نیروهای آمریکایی این حمله را با شکست روبرو کردند. طالبان یکبار دیگر امنیت فراه را با تهدید روبرو کردند که ارتش افغانستان، نیروهای ویژه و هوایی این کشور با آن مقابله کردند. هواپیماهای (ای ۲۱ و او ایم آی ۱۷ در فراه حملاتی را انجام دادند.”

به گفته وزارت دفاع آمریکا نخستین بار شش نیروهای نظامی افغانستان در برابر طالبان مقاومت کردند و کامیاب شدند که برای افغانستان یک مژده خوب است.

در عین حال، وزارت دفاع آمریکا تلاش دارد تا منابع مالی طالبان را قطع کند. این نهاد آمریکایی در مورد دست داشتن ایران در درگیری های فراه چیزی نگفت.

از سویی دیگر، سازمان بین المللی نظارت از حقوق بشر بیان نمود که نیروهای نظامی افغانستان و آمریکا در مورد تلفات غیرنظامیان معلومات دقیق نمی دهند.

پتریشا گاسمون، پژوهشگر سازمان بین المللی نظارت از حقوق بشر تصریح کرد: “افغانستان توانایی بررسی در مورد تلقات غیرنظامیان را ندارد. نیروهای آمریکایی بنابر دلایل امنیتی در مناطق جنگ زده در مورد تلفات غیرنظامیان تحقیق و بررسی نمی کنند. تنها بر تصاویر ماهواره یی و گزارش های نیروهای امنیتی افغانستان اکتفا می کنند که قابل قبول نیست.”

سازمان بین المللی نظارت از حقوق بشر یاد آور شد که تلفات نظامیان در حملات هوایی و انفجار ها افزایش یافته است. این نهاد از طرف های درگیر جنگ می خواهد که قوانین جنگی را مراعات کنند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس نمایندگان ادعای «تجاوز جنسی» بر «دانش‌آموزان» در لوگر را بررسی می‌کند

(Last Updated On: نوامبر 16, 2019) مجلس نمایندگان، با گماشتن یک هیات، مساله ادعای تجاوز …