خبرهای تازه

آماده‌گی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی برای ثبت تخلفات انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری

(Last Updated On: جولای 25, 2019)

کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی، آماده‌گی اش را بر ثبت تخلفات و تخطی‌های نامزدان در دوره مبارزات انتخاباتی اعلام کرد.

در همین حال، کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را مکلف به رعایت اصول رفتاری در روزهای مبارزات انتخاباتی شان دانسته می‎گوید، این نهاد آمادگی لازم به دریافت شکایت‌ها در این دور میان نامزدان انتخابات را دارد.

مسئولان در این کمیسیون تاکید می‌ورزند که هر نامزد  باید  گردش مالی اش را ماهوار به این کمیسیون گزارش دهد.

قاسم الیاسی، دبیر این کمیسیون میگوید: “باید تمام دارایی کاندید بر اساس لایحه کمیسیون انتخابات ثبت گردد گردش مالی آنان ماه به ماه گزارش داده شود.”

در همین حال، شهر داری کابل نیز با آغاز پیکارهای انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری؛  نگران از آلودگی بینایی در شهر کابل و ولایت‌ها است و مسئولان در این نهاد، تأکید می‌ورزند که نباید نامزدان ریاست جمهوری، در دوران پیکارهای شان چهره شهر را تغییر دهند.

نرگس مهمند، سخنگوی شهرداری کابل می‌گوید: “از نامزدان خواهش می‌کنیم که در جاهای عامه المنفعه در مکاتب شفاخانه‌ها، پایه ‌های برق از تصویر و چپزهای دیگر استفاده نکنند و این روزهای نزدیک است به روز استقلال، شاروالی کابل به زیبایی شهر کابل تلاش می‌کند.”

این در حالی است که در انتخابات‌های گذشته، نامزدان از سوی شهروندان کشور متهم به، به وجود آمدن بی‌نظمی، بی‌نظافتی و عدم رعایت کردن فرهنگ انتخابات و شهرنشینی متهم شده بودند.

قرار است ۱۸ نامزد، برای ۶۰ روز باهم به رقابت از بهر پیکارهای انتخابات بپردازند.

گزارشگر: دیاناصمدی

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ: طالبان باید بجای بهانه جویی هییت شان را معرفی کنند

(Last Updated On: مارس 29, 2020)ریاست جمهوری، از طالبان میخواهد که بجای بهانه جویی، هییت …