خبرهای تازه

آغاز پیکارهای انتخاباتی تا چند ساعت دیگر

(Last Updated On: جولای 27, 2019)

 تا چند ساعت دیگر، پیکارهای انتخابات ریاست جمهوری به‌گونه رسمی آغاز می‌شود.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که نامزدان ریاست جمهوری، در یک دوره ۶۰  روزه سر از ششم اسد می‌توانند، کارزارهای انتخاباتی شان را آغاز کنند.

خانم نورستانی، می‌گوید: “نامزدان انتخابات ریاست جمهوری باید طرزالعمل ها، اصول رفتار و مصوبات نشر شده در ویب سایت رسمی کمیسیون را در جریان مبارزات انتخاباتی رعایت نموده و مطابق آن عمل نمایند.”

در همین حال، کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی، شماری از محدودیت‌ها و موانع را در این دوره بر نامزدان وضع کرده است.

زهره بیان شینواری، رئیس کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی، در این زمینه اظهار می‌دارد: “مآموریت اخذ کمک‌ها و هدایای داخلی بدون اطلاعیه کمیسیون انتخابات، ممنوعیت کمک‌های مالی مقامات دولتی و احزاب به کاندیدان، مأموریت سوء استفاده مالی از منابع و دولتی.”

 هم‌زمان با این، نهادهای امنیتی اطمینان می‌دهند که برای تأمین امنیت کارزارهای انتخاباتی آماده‌گی کامل گرفته اند.

روح الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع، می‌گوید: “ما ساحات تحت تحدید را شناسایی کرده ایم، هر سه نهاد امنیتی بالای آن به شدت کار میکنند و به وقت معین آن ما عملیات را در آن ساحات آغاز می‌کنیم.”

با این همه انتظار می‌رود که نامزدان ریاست جمهوری برای حل چالش‌های افغانستان در درازای دو ماه، برنامه و راه حل ارایه کنند. کارزارهای انتخاباتی از ششم ماه اسد آغاز شده و تا ششم ماه میزان ادامه می‌ یابد.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Avatar

Check Also

ارگ: طالبان باید بجای بهانه جویی هییت شان را معرفی کنند

(Last Updated On: مارس 29, 2020)ریاست جمهوری، از طالبان میخواهد که بجای بهانه جویی، هییت …