وزیرشهر سازی: ماسترپلان توسعه شهر مزار شریف نهایی شده است

(Last Updated On: November 17, 2012 12:42 pm)

مقام ها در وزارت شهرسازی می گویند که ماسترپلان توسعه شهر مزار شریف نهایی شده و با تطبیق آن این شهر ظرفیت دو نیم میلیون نفر را خواهد داشت.

حسن عبداللهی وزیر شهرسازی که در مراسم افتتاح یک مرکز بزرگ تجارتی در شهر مزار شریف صحبت می کرد، گفت که در ماسترپلان توسعه این شهر تمامی سهولت های یک شهر مدرن در نظر گرفته شده است.

او می گوید موجودیت خط آهن، احداث جاده ها و شهرک ها زمینه را برای سرمایه گذاری در بلخ فراهم کرده است.

به گفته آقای عبداللهی حکومت در تلاش است تا زمینه های سرمایه گذاری را برای تاجران ملی در کشور فراهم آورد.

در همین حال عطا محمد نور والی بلخ، از تاجران ملی خواست تا برای بهبود وضعیت اقتصادی افغانستان و فراهم آمدن زمینه های اشتغال در داخل کشور سرمایه گذاری کنند.

به گفته او سرمایه گذاری های تاجران در داخل کشور می تواند آینده مطمئن تری را همراه با رشد اقتصادی برای افغانستان رقم بزند.

بلخ بنا بر داشتن موقعیت مناسب جغرافیایی و داشتن گذرگاه مرزی با آسیانه میانه طی یک دهه گذشته بستر خوبی برای سرمایه گذاری بوده است.

احداث نخستین خط آهن به طول هشتاد کیلو متر، احداث صد ها کیلو متر سرک  و اعمار ده ها شهرک تجارتی و بلند منزل ها بر رشد و رونق تجارت در این منطقه از افغانستان نقش داشته است.

مرکز تجارتی جدیدی که با سرمایه گذاری 20 میلیون دالر امریکایی توسط یکی از تاجران کشور ساخته شده است، با معیارهای بین المللی برابر می باشد.

این مرکز تجارتی در یازده طبقه اعمار گردیده و تمامی ضروریات یک مرکز تجارتی در آن لحاظ گردیده است.

About admin

Check Also

در پی درگیری میان دو گروه طالبان ۴۰ تن اعضای طرفین کشته شده است

(Last Updated On: October 22, 2017 3:26 pm)مقام های محلی میگویند، در جریان درگیری میان …