نگرانی سرور دانش از تفرقه اندازی بعضی حلقات در میان مردم

(Last Updated On: July 16, 2017 5:54 pm)

معاون دوم رییس جمهور، سرور دانش میگوید: حلقاتی چنان زندگی را برای مردم افغانستان تلخ کرده اند که کشوربه لبه پرتگاه و سقوط نزدیک شده است.

آقای دانش بیان نمودند که خصومت های قومی ، زبانی و مذهبی حلقه فشار را برای گلوی مردم افغانستان تنگ ساخته است که تمامی فدا کاری های مردم را از بین خواهد برد.

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور میگوید: “انواع نفرت پراگنی ها و خصومت های تندروانه رنگارنگ به نام های قوم، مذهب، زبان سمت و غیره انچنان حلقه فشار را برای گلوی مردم افغانستان تنگ کرده است که کشور و همه دست آورد های مبارزات و فداکاری های تاریخی مردم  ما را به لبه پرتگاه و سقوط نزدیک ساخته است”.

کشور های هم پیمان افغانستان حکومت را با چالش های از درون همراه میدانند از همین رو بر کار مشترک رهبران حکومت تاکید می کنند.

رونالد نیومن، سفیر پیشین امریکا در افغانستان میگوید: “خارجیان که برای چند روز به افغانستان آمده اند نمی توانند به حکومت بگویند که شما این یا ان کار را انجام دهید و این نقش ایالات متحده امریکا هم نیست آقای غنی یک شخصیت با مفکوره های عالیست و آقای داکتر عبدالله نیز وضعیت را به خوبی می داند بنا نیاز است با همدیگر برای مردم افغانستان کار کنند.”

به تازگی چهار چهره با نفوذ سیاسی در حکومت وحدت ملی دست به ایجاد ایتلاف زده اند که علت ایجاد آن انحصار گرایی در ارگ ریاست جمهوری گفته شد اما رییس جمهور در کنایه ای به این ایتلاف رنگ قومی بخشید و آنان را در میدان کار برای ملت فرا خواند.

 گزارشگر: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Check Also

امنیت ملی: ۲۱ عضو مهم شبکه حقانی در ولایت میدان وردک کشته شدند

(Last Updated On: November 23, 2017 12:16 pm) ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از کشته …