نتایج قسمی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

(Last Updated On: April 13, 2014 9:02 pm)

سرانجام كميسيون مستقل انتخابات پس از یک روز تاخیر ۱۰ در صد از نتايج قسمی شمارش آرای انتخابات رياست جمهوری را که از ۲۶ ولایت میباشد اعلام کرد.

به گفته مقام نخست این نهاد نتایج نشر شده نتیجه آرای حساب شدۀ بیش از پنجصدهزار رأی میباشد. که در کُل بیش از هفت میلیون رأی در انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی 1393استعمال شده است.

محمد یوسف نورستای با آرائه ارقام ده فیصد نتایج قسمی انتخابات گفت:” داکتر عبدالله عبدالله ۴۱.۹ در صد، اشرف غنی احمدزی ۳۷.۶ در صد، زلمی رسول ۹.۸ در صد، عبدالرب رسول سیاف۵.۱ در صد، قطب الدین حلال ۲.۷ در صد، محمد شفیق گل آغا شیرزوی۲.۲ در صد، محمد داوود سلطان‌زوی ۰.۵ در صد، و هدایت امین ارسلا ۰.۳ در صد آراء را بدست آورده اند”.

گفته شده است که آرای ۸ ولایتی که شامل نتایج قسمی انتخابات نیستند شامل ولایت های بدخشان، غور، بغلان، نورستان، پکتیکا، دیکندی، وردک و غزنی میباشد.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات همچنان گفت که تا کنون 85 درصد فورم نتایج انتخابات از 34 ولایت کشور به دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات رسیده است.

قرار بود نتیجه قسمی انتخابات روزشنبه اعلام شود، اما پس از چند ساعت گفتگوی مقام های کمیسیون در عقب در های بسته بدون توضحی اعلام نتایج قسمی بروز یکشنبه به تعویق افتاد. مقام های کمیسیون تاکید کردند که این نتیجه قابل تغییر بوده و باید منتظر اعلام نتایج ابتدایی و نهایی بود.

About Ariana News

Check Also

در پی درگیری میان دو گروه طالبان ۴۰ تن اعضای طرفین کشته شده است

(Last Updated On: October 22, 2017 3:26 pm)مقام های محلی میگویند، در جریان درگیری میان …