خبرهای تازه

سرمایه گذاری ۹ میلیون دالری بالای یک ترمینال در جنوب غرب کابل

(Last Updated On: January 07, 2017 10:56 am)

transportبرای بهبود وضعیت ترانسپورت زمینی درکابل یک ترمینال در جنوب غرب پایتخت ایجاد شده است.

گفته می شود سکتور خصوصی  برای اعمار این ترمینال نه میلیون دالر هزینه کرده است، اما اکنون سرمایه گذاران مدعی اند که وزارت ترانسپورت برای آنان اجازه فعالیت در این ترمینال را نمی دهد.

عبدالقادر پوپل یکی از سرمایه گذاران در صحبت با آریانانیوز گفت: “درحیرتم این قدر پول بند شد، اکنون کسی صدای ما را نمی شنود. رییس جمهور و رییس اجرایی به مردم می گویند سرمایه گذاری کنید! حال که ما سرمایه گذاری کردیم، وزارت بدون موجب موانع ایجاد می کند صدای ما به کسی نمی رسد”.

این ترمینال که در جنوب غرب کابل در مساحت سی جریب زمین اعمار شده است در آن ده هوتل و توقفگاه  برای هشتاد موتر مسافربری در نظر گرفته شده است.

وزارت ترانسپورت می گوید کسی با آنها درمورد ساخت این ترمینال مشوره نکرده و این ترمینال به گونه خودسرانه اعمار شده است. به باور مقام ها در وزارت ترانسپورت باید سکتور خصوصی تحت نظارت این وزارت سرمایه گذاری کند.

حکمت الله قوانچ سخنگوی وزارت ترانسپورت می گوید: “ما از سکتور خصوصی می خواهیم که در بخش ترانسپورت مطابق قانون سرمایه گذاری کنند، اما اگر کسانی که به گونه خود سر سرمایه گذاری می کنند، ما با آنان کار نداریم، سرمایه گذاری باید تحت نظارت ما صورت گیرد”.

به باور آگاهان اقتصادی در وزارت ترانسپورت، ظرفیتی برای اصلاح ترانسپورت شهری وجود ندارد پس باید سکتور خصوصی را در زمینه بهبود وضعیت سیستم ترانسپورتی پایتخت تشویق و همکاری کنند.

About Ariana News

Check Also

سومین فرمانده پولیس ولسوالی جغتوی غزنی در کمتر از دو ماه، کشته شد

(Last Updated On: September 21, 2017 1:49 pm)صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ سنبله) میراجان جعفری، فرمانده …