خبرهای تازه

جنرال رازق شبکه حقانی را به دست داشتن در انفجار کندهار متهم میکند

(Last Updated On: January 11, 2017 7:28 pm)

captureجنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس ولایت کندهار سازمان استخباراتی پاکستان و شبکۀ حقانی را به دست داشتن در انفجار مهمانخانۀ والی این ولایت متهم میکند.

دیپلومات های امارات متحدۀ عرب در ولایت نا آرام کندهار برای گذاشتن سنگ تهداب پرورشگاهی رفته بودند، اما پس از آن قربانی انفجاری در مهمان خانۀ والی این ولایت شدند.

بر بنیاد گزارش ها، مواد انفجاری در چوکی های مهمان خانه جاسازی شده بود اما ساعت ۶:۴۵ دقیقۀ شام، پس از اینکه فرمانده پولیس کندهار از اتاق بیرون شد، انفجاری رخ داد و در این رویداد ۱۱ تن کشته شده و ۱۸ تن دیگر زخم برداشتند.

آقای عبدالرازق میگوید: “این حمله از سوی ای اس ای و شبکه حقانی طراحی شده و ما از قبل اگاهی داشتیم انان میکوشیدند شورای نظامی کندهار را از بین ببرند.”

در این رویداد معاون والی کندهار، نمایندۀ مردم جوزجان در مجلس نمایندگان، سناتور ولایت فاریاب، ۵ دیپلومات امارات متحدۀ عربی با یک ترجمان افغان، یک دیپلومات افغان در واشنگتن، برادر زادۀ خانم رییس جمهور پیشین و رییس امور خارجۀ کندهار جان باخته اند.

در میان زخمیان این رویداد، والی کندهار، سفیر امارات متحدۀ عرب در کابل، رییس دفتر والی کندرهار و پسر کاکای حامد کرزی شامل هستند.

شکیب مستغنی، سخنگوی وزارت خارجه میگوید: “با تماس های که ما با جانب امارات متحده عربی داشتیم، تعهد کردیم که این رویداد را به گونۀ جدی دنبال میکنیم.”

امارات متحدۀ عربی میگوید، دیپلومات هایش در حال اجرای برنامه های بشر دوستانه بودند و به این مناسبت در امارات متحده سه روز عزای عمومی نیز اعلام شده است.

از سوی هم حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس جمهور برای بررسی این رویداد در راس یک هیات وارد کندهار شده است.

منیره یوسفزاده، سخنگوی اداره های مستقل ارگاه های محل میگوید: “والی صاحب کندهار خوب است و از شفاخانه مرخص شده و به زودی کارش را اغاز می کند.”

قبل از این گروه طالبان دست داشتن در این رویداد را رد کرده بود.

جان باختن دیپلومات های امارات متحدۀ عربی همچنان با واکنش های تند کشورهای بیرونی و حکومت افغانستان روبرو شده است.

کاخ ریاست جمهوری بر بررسی جدی این رویداد تاکید کرده میگوید، که هراس افگنان در هیچ نقطۀ افغانستان مصوون نخواهند بود.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Check Also

سومین فرمانده پولیس ولسوالی جغتوی غزنی در کمتر از دو ماه، کشته شد

(Last Updated On: September 21, 2017 1:49 pm)صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ سنبله) میراجان جعفری، فرمانده …